Výmena kolies


Pokiaľ je Vaše auto používané celoročne, je vhodné, aby ste vlastnili dve sady pneumatík. V tomto bode nastáva otázka, či je výhodnejšie mať každú sadu pneumatík obutú na samostatných diskoch, alebo ich vždy pri zmene sezóny prezúvať.

Zo zjednodušeného ekonomického hľadiska je výhodnejšie pneumatiky prezúvať na tých istých diskoch. Ak však spočítate náklady na kompletné prezúvanie a vyvažovanie a beriete v úvahu riziko poškodenia staršej pneumatiky pri prezúvaní, keď životnosť pneumatiky je cca 4 roky, zistíte že je výhodnejšie vlastniť dve kompletné sady kolies a pri zmene sezóny ich jednoducho bez vyzúvania na aute vymeniť.

Druhý aspekt je časový. Kompletné prezutie zaberie násobne viac času, ako jednoduché prehodenie kolies na aute. Tento rozdiel bude ešte vypuklejší, ak budú Vaše kolesá uskladnené v našom sklade a v dohodnutom termíne na Vás budú čakať pripravené priamo v dielni. A ako je všeobecne známe, čas sú peniaze. Takže pokiaľ ste človek vyťažený, dobre Vám padne, keď sa pri takejto činnosti príliš nezdržíte.

Tretí pohľad na otázku výmeny pneumatík, alebo celých kolies je otázka estetiky a opotrebenia. V zimnom období sú všetky časti auta, ktoré prichádzajú do priameho styku s okolím, zaťažované omnoho viac, ako bežne. Oprava a nástrek poškriabaného a od kamienkov dobúchaného disku vyjde finančne približne na sumu, ktorú zákazník musí obetovať za nový plechový disk. A, priznajme si, elektróny na aute nemáme len kvôli ich menšej váhe a teda lepším jazdným vlastnostiam, ale aj na parádu. Teda ak si potrpíme na krásu našich koní, tak na leto naleštené elektróny a na zimu plecháče zakryté puklicami.

Pri sezónnom uskladnení v našom sklade si môžete zvoliť aj nadštandardné ošetrenie – umytie a konzerváciu gumových aj kovových častí kolies.

Kompletný cenník pneuservisných služieb nájdete tu