Výmena kolies


Pokiaľ auto používate celoročne, ak odhliadneme legislatívu, je ekonomicky efektívnejšie mať k dispozícii dve sady pneumatík. V tomto bode sa natíska otázka, či je výhodnejšie mať každú sadu pneumatík obutú na samostatných diskoch, alebo ich vždy pri zmene sezóny prezúvať.

1.Z ekonomického hľadiska je na prvý zdanie výhodnejšie pneumatiky prezúvať na tých istých diskoch. Ak však spočítate náklady na kompletné prezúvanie a vyvažovanie a beriete v úvahu riziko poškodenia staršej pneumatiky pri prezúvaní, keď životnosť pneumatiky je cca 4 roky, zistíte že táto výhoda sa v priebehu životnosti pneumatiky stráca.

2. Aspekt je časový. Kompletné prezutie zaberie násobne viac času, ako jednoduché prehodenie kolies na aute. Tento rozdiel bude ešte vypuklejší, ak budú Vaše kolesá uskladnené v našom sklade a v dohodnutom termíne na Vás budú čakať pripravené priamo v dielni. A ako je všeobecne známe, čas sú peniaze. Takže pokiaľ ste človek vyťažený, dobre Vám padne, keď sa pri takejto činnosti príliš nezdržíte.

3. Otázka estetiky a opotrebenia. V zimnom období sú všetky časti auta, ktoré prichádzajú do priameho styku s okolím, zaťažované omnoho viac, ako v lete. Oprava a nástrek poškriabaného a od kamienkov dobúchaného disku vyjde finančne približne na sumu, za ktorú máte nový plechový disk. A, priznajme si, elektróny na aute nemáme len kvôli ich menšej váhe a teda lepším jazdným vlastnostiam, ale aj na parádu. Teda ak si potrpíme na krásu našich koní, tak na leto naleštené elektróny a na zimu plecháče zakryté puklicami.

Pri sezónnom uskladnení v našom sklade si môžete zvoliť aj nadštandardné ošetrenie – umytie a konzerváciu gumových aj kovových častí kolies.