Príprava auta na leto


Prechod zo zimnej sezóny do letnej je jednoduchší a menej náročný ako prechod opačný. Po horúcom asfalte prejdete aj so zimnými pneumatikami a nezapadnete. Rovnako nikto nebude mať nutkanie Vás za to, že máte obuté zimné pneumatiky, pokutovať. Zimná zmes do ostrekovačov Vám nezovrie, škrabka a lopatka v kufri sa nepobijú 🙂 A predsa sa oplatí včas zmenu sezóny dopriať aj autu.

Zimné pneumatiky sú svojim zložením, konštrukciou a tvarom dezénu určené pre použitie pri nízkych teplotách a pre lepšiu trakciu v snehu. V zvýšenom teple a suchu, dajú o sebe vedieť vyššou spotrebou, než na akú sme zvyknutí, plávajúcim prejazdom zákrut, vyšším hlukom a priebežne nepozorovateľným, ale nadmerným úbytkom výšky dezénu. Preto je dôležité najmä z hľadiska bezpečnosti, ekonomickosti a pohodlia jazdy vymeniť včas zimné pneumatiky za letné. Včas vymeniť znamená, že priemerná denná teplota vystúpi nad 6°C a nemusíme rátať s mrazmi a snehom. Vtedy je správny čas objednať sa do pneuservisu a prezuť auto na letné pneumatiky. Stratégiu výmeny si vysvetlíme v sekcii pneuservis .

Zimnú kvapalinu v ostrekovačoch po je spotrebovaní doplniť už letnou. Nie je vhodné ich priebežne miešať v nádržke ostrekovačov. Letná kvapalina má odlišné vlastnosti najmä čo sa týka čistenia od usadených mastnôt a odstraňovania hmyzu na prednom okne.

Po zime prichádza druhý termín v roku, kedy je treba vydezinfikovať klimatizáciu a pripraviť ju na plný výkon. Pokiaľ ste nemenili chladivo viac ako 3 roky, je najvyšší čas nechať chladivo z klimatizácie ekologicky odsať a systém naplniť novým chladivom a do kompresora mazacím olejom.

Dôkladné umytie karosérie a podvozku odstráni zvyšky chemického posypu a predĺži životnosť Vášho vozidla. Nasledovať by mali opravy drobných poškodení (napríklad odletujúcimi kamienkami) a ošetrenie laku konzervačnými prípravkami.

 

Tak teda strechy dolu a môžeme štartovať!

 

Kompletný cenník servisných služieb nájdete tu cenník prác 2020